Czy w 2021 roku twój smartfon będzie okrągły? The Cyrcle Phone

21.04.2020 TechnologiaSprzęt

Artykuł sponsorowany

Na początku stycznia 2020 roku po raz kolejny odbyły się największe na świecie targi elektroniki oraz nowych technologii CES (Consumer Electronics Show). Na imprezie w Las Vegas zaprezentowanych zostało wiele innowacyjnych wynalazków. Jednym z nich był The Cyrcle Phone – okrągły smartfon. Chociaż w 2020 roku pokazywano jedynie jego prototyp, to już za rok nietuzinkowy telefon ma być dostępny w sprzedaży dla regularnych użytkowników. Czy to oznacza początek nowej ery, futurystycznych, okrągłych smartfonów?

Czy w 2021 roku twój smartfon będzie okrągły? The Cyrcle Phone

The Cyrcle Phone to pierwszy telefon o tak nietuzinkowym kształcie. Zespół zajmujący się tym wynalazkiem pracował nad nim od 5 lat. W 2020 roku jego prototyp został przedstawiony światu na CES w Las Vegas.

 

Producenci The Cyrcle Phone przekonują, że jego okrągły kształt jest o wiele bardziej komfortowy w użytkowaniu niż prostokątne urządzenia. Smartfon wygodnie i naturalnie leży w dłoni, a w dodatku mieści się w każdej kieszeni. The Cyrcle Phone to telefon dla ludzi lubiących zabawę z konwencją, oryginalnych oraz chcących podkreślić swój indywidualizm.

 

Zaskakujące w okrągłym smartfonie jest również umieszczenie dwóch portów do słuchawek (jeden z lewej, a drugi z prawej strony). Podczas gdy czołowi producenci telefonów odchodzą od umieszczania w nich wejścia do słuchawek przewodowych, The Cyrcle Phone postanawia wzbogacić swój wynalazek o jeden dodatkowy port. Dlaczego? Producenci tłumaczą, że wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Zauważyli bowiem, że tak zwani milenialsi oraz pokolenie Z często słucha muzyki oraz ogląda filmy wspólnie na jednym urządzeniu. Postanowili zatem dać im możliwość bezproblemowej integracji.

 

Dualizm The Cyrcle Phone przejawia się również w tym, że jest on urządzeniem do „pracy i zabawy”. W praktyce oznacza to, że posiada on dwa wejścia, na dwie różne karty SIM. Tym sposobem może służyć jako telefon służbowy oraz prywatny. Koniec z telefonami z pracy w czasie wolnym!

 

Oprócz tego okrągły smartfon posiada dwa porty ładowania: micro USB oraz USB typu C. Posiada również wbudowany aparat 13 mpix. Miłośnicy selfie nie muszą się martwić, zdjęcia robione za pomocą The Cyrcle Phone nie będą okrągłe.

 

Okrągły smartfon w przyszłości będzie obsługiwany przez takie systemy operacyjne jak IOS czy Android. Podczas CES 2020 urządzenie było prezentowane z Androidem. Producenci potrzebują jednak więcej czasu na udoskonalenie współpracy pomiędzy okrągłym smartfonem a systemem. Na tą chwilę Android z powodzeniem działa, jednak jego przeznaczenie na telefony prostokątne sprawiło, że niektóre elementy aplikacji i menu były ucinane. Dostosowanie systemów zajmie producentom rok. W 2021 roku najprawdopodobniej w sklepach ujrzymy pierwszy, okrągły smartfon.

 

 

 

 

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.