Rola gadżetów w budowaniu świadomości marki

29.01.2020 TechnologiaSprzętCiekawostki

Artykuł sponsorowany

Nie od dziś wiadomo, że reklama jest dźwignią handlu. Skuteczna strategia marketingowa oraz odpowiednia kampania promocyjna to klucz do sukcesu. Jednak wielu właścicieli firm zapomina o tym, jak ważne są właściwie dobrane oraz zaprojektowane gadżety reklamowe. To właśnie dzięki nim można dotrzeć z ofertą produktów lub usług do szerokiej grupy odbiorców, a tym samym zbudować wśród nich świadomość istnienia danej marki.

Rola gadżetów w budowaniu świadomości marki

Czym powinny charakteryzować się dobre akcesoria reklamowe?

Wszelkie artykuły służące do reklamy to wizytówka danej firmy. Dlatego też przedsiębiorca zlecający wykonanie takich gadżetów powinien szczególną uwagę poświęcić temu, jak one wyglądają.

Gadżety reklamowe oraz ich różne rodzaje można poznać dzięki ofercie firmy OpenGift.pl znajdującej się na jej stronie internetowej. Już po kilku chwilach można przekonać się, że możliwości co do ich wyboru są naprawdę ogromne. Można postawić na upominki reklamowe, które będą wręczane klientom lub partnerom biznesowym przy różnych okazjach. Od lat sporym zainteresowaniem cieszą się również gadżety z nadrukiem – na przykład z nazwą i danymi teleadresowymi firmy.

Jednak to nie różnorodność akcesoriów reklamowych przesądza o tym, że warto zainwestować w ofertę proponowaną przez daną firmę. Aby gadżety reklamowe mogły rzeczywiście świadczyć o renomie przedsiębiorstwa, muszą być właściwie wykonane. Produkty i usługi będą uważane za prestiżowe, jeżeli będą je promowały gadżety firmowe wyprodukowane starannie oraz estetycznie.

Po pierwsze warto postawić na lepsze materiały – nawet, jeżeli artykuły takie będą nieco droższe. Nie mogą się szybko niszczyć, być tandetne czy kiczowate. Wszelkiego rodzaju materiały promocyjne muszą podkreślać rangę przedsiębiorstwa i zachęcać do tego, aby kupić jego produkty. Muszą być także dopasowane do gustów oraz oczekiwań grupy klientów, do której mają trafić.

Dobry gadżet firmowy, czyli jaki?

Niezwykle popularnymi artykułami promocyjnymi są gadżety reklamowe z nadrukiem. Trzeba jednak pamiętać, aby nie umieszczać na nich zbyt dużo napisów oraz informacji. Zdecydowanie mogłoby to zaszkodzić ich estetyce. Najlepiej, jeżeli znajdą się na nich dane adresowe firmy, jej nazwa, logo oraz ewentualnie krótkie, ale chwytliwe hasło reklamowe.

Oprócz tego warto zadbać o właściwą kolorystykę. Gadżety reklamowe z logo powinny być wykonane tak, aby główny symbol firmy był jak najlepiej widoczny. Warto zastosować kontrastowe tło oraz wybrać zdecydowane barwy. Trzeba przy tym pamiętać, że odcieniem, który kojarzy się z elegancją i prestiżem jest czerń. Dlatego specjaliści od marketingu niekiedy zalecają, aby umieścić logo na ciemnym tle.

Ponadto gadżety takie powinny być dopasowane do konkretnej grupy odbiorców i potencjalnych klientów. W przypadku, jeżeli są nimi dzieci, warto zainwestować w kolorowe artykuły – na przykład ciekawe breloki czy długopisy, które maluchy mogą je zabrać ze sobą do szkoły. Natomiast w przypadku ważnych kontrahentów oraz partnerów biznesowych należy wybrać nieco bardziej ekskluzywne gadżety – powerbanki, komplety piśmienne lub parasole.

Dlaczego gadżety reklamowe to klucz do sukcesu firmy?

Klient, który dostaje taki gadżet, czuje się wyróżniony i doceniony. Zwiększa to prawdopodobieństwo, że ponownie skorzysta on z usług firmy.

Nie można zapomnieć również o tym, że artykuły tego typu to jeden z rodzajów mobilnej reklamy. Długopisy, kubki, smycze, notesy są używane przez obdarowane nimi osoby w różnych miejscach. Sprawia to, że ich treść dociera do naprawdę dużej liczby odbiorców.


 

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.