Facebook będzie miał własną kryptowalutę?

10.05.2019 Internet

Facebook nie przestaje zaskakiwać. Amerykański „Wall Street Journal” podał, że w planach jest stworzenie własnej kryptowaluty. W ten sposób chcą rozwinąć własny marketplace, który ma za zadanie przyciągnięcie jeszcze większej rzeszy ludzi.

Facebook będzie miał własną kryptowalutę?

Według Amerykańskiego „Wall Street Journal” przedstawiciele Facebooka obecnie poszukują inwestorów, którzy mieliby wejść w skład funduszu inwestycyjnego. Wartość funduszu ma przekraczać miliard dolarów. Kwota ta pozwoliłaby pokryłaby wartość waluty, miałaby również zapewnić stabilność w świecie kryptowalut i ustrzec przed wahaniami kursów. Pojawienie się ich tokena zapowiedziano już na drugą połowę 2019 r.

Jednak trzeba mieć też miejsce, w którym tę walutę będzie można wydać. Jest to zadanie marketplace, działającego na Facebooku, aby użytkownicy mogli spędzać na tym portalu społecznościowym jeszcze więcej czasu. Ma on powstać przy wsparciu partnerów.

Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób wyglądać ma płatność tokenami. Specjaliści snują domniemania, że mogą to być punkty lojalnościowe, które będziemy zdobywać w jednej aplikacji, a wydawać w innej.

Mark Zuckerberg niedawno zapowiedział, że Facebook ma zostać przeorganizowany. Celem ma być budowanie bliższych relacji ze znajomymi, a proste przesyłanie pieniędzy ma być jednym z efektów tej zmiany.

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.