Ekspert odkrywa 5 kluczowych zaleceń dotyczących stresu i libido u kobiet

24.01.2024 Ciekawostki

Artykuł sponsorowany

Codzienne życie w biegu, nadmiar obowiązków i spraw do załatwienia czy wszechobecne trendy mogą powodować stres, który przekłada się na życie intymne. Czynniki te niekiedy uniemożliwiają czerpanie pełnej przyjemności ze zbliżenia, utrudniają osiągnięcie orgazmu lub też sprawiają, że ochota na seks maleje. Brzmi znajomo? Sprawdź, dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić.

Ekspert odkrywa 5 kluczowych zaleceń dotyczących stresu i libido u kobiet

Jak stres wpływa na kobiece libido i orgazm?

Pomiędzy przewlekłym stresem, poziomem libido, a osiąganiem orgazmu istnieje ścisła zależność związana z poziomem i działaniem hormonów. Zmniejszone libido, a więc mniejsza ochota na seks wiąże się z podwyższonym poziomem PRL, czyli prolaktyny. Jest to hormon wytwarzany przez przysadkę mózgową, który wyhamowuje popęd seksualny po osiągnięciu orgazmu. Niestety jego stężenie wzrasta również wtedy, gdy w organizmie znajduje się wysoki poziom kortyzolu, który pojawia się na skutek odczuwania niepokoju lub stresu.

W praktyce oznacza to, że im większy stres, tym mniejsza chęć na zbliżenie i odczuwanie przyjemności ze zbliżenia seksualnego. Wysoki poziom prolaktyny sprawia, że organizm kobiety zakłada, iż ta znajduje się w permanentnym stanie, jakby była tuż po orgazmie. Stąd też trudność w jego osiągnięciu i brak odczuwanej dostatecznej przyjemności podczas seksu, co stanowi dodatkowe źródło frustracji i stresu.

Jak pozbyć się negatywnego wpływu stresu na orgazm i libido?

Wskutek powyżej opisanego mechanizmu dochodzi do powstania pewnego błędnego koła. Aby móc je przerwać i na nowo cieszyć się przyjemnością ze zbliżenia, należy wyeliminować czynnik, który wywołuje ciągłą nadprodukcję prolaktyny. W tym przypadku jest nim uczucie nieustannego napięcia i stres.

Pierwszym, kluczowym zaleceniem na drodze ku poprawie jakości życia intymnego jest określenie głównego źródła stresu. U niektórych osób może być to praca, u innych niezadowolenie z własnej sylwetki, a niekiedy brak satysfakcji ze sposobu, w jaki odbywa się współżycie z partnerem. Aby zwalczyć stres, warto więc pomyśleć o lepszej organizacji spraw zawodowych, skorzystaniu ze zdrowej diety lub wprowadzeniu ćwiczeń. W ostatnim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest szczera rozmowa z partnerem i przedstawienie mu swoich oczekiwań, a następnie stopniowe wdrożenie ich w życie.

Jak pozbyć się stresu przed seksem? Zadbaj o atmosferę i daj sobie czas

Seks i osiągnięcie orgazmu to nie wyścigi. Kolejnym pomocnym działaniem w pozbyciu się stresu przed zbliżeniem może być wspólna kąpiel w romantycznej atmosferze. Warto zapalić aromatyczne świece wzbogacone o olejki eteryczne i wypić wspólnie lampkę wina.

Dla kobiet bardzo często istotna w rozluźnieniu i zbudowaniu podniecenia jest również gra wstępna oraz pieszczoty. Dajmy sobie trochę czasu na odkrywanie siebie powoli i poznawanie własnego ciała, a istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie tylko wzrośnie poziom podniecenia i pożądania, ale też rozluźnimy ciało i pozbędziemy się stresu, który blokuje odczuwanie przyjemności z seksu i osiągnięcie orgazmu.

Jak odnaleźć w sobie seksualność?

Jeżeli źródłem stresu są niedoskonałości i pomimo akceptacji oraz zapewnień partnera jest to powód dyskomfortu, warto postawić na luźną, seksowną koszulkę lub komplet, który ukryje niedoskonałości, a uwydatni atuty kobiecej figury.

Wielu kobietom w nabraniu pewności siebie pomagają również buty na obcasie, które dodatkowo wysmuklą figurę i z pewnością spodobają się partnerowi.

Satisfyer na zwiększenie podniecenia

Nieocenioną pomocą w rozluźnieniu i budowaniu podniecenia są też różne gadżety erotyczne. Wśród nich rekordy popularności bije Satisfyer Orca. To poręczny wibrator do stymulowania łechtaczki za pomocą fal powietrza z jedenastoma poziomami intensywności i dwunastoma programami wibracji. Satisfyer Orca sprawdzi się zarówno w wannie pod wodą, jak i w każdym innym miejscu, dostarczając niezapomnianych wrażeń.

Ten wyjątkowy produkt, jak i inne gadżety dla niej, dla niego i dla par, które pomogą Ci pozbyć się stresu, zwiększyć libido i osiągnąć niezapomniany orgazm, znajdziesz w internetowym sklepie pod adresem N69.pl

 

Tekst przygotowany z pomocą certyfikowanej edukatorki seksualnej Kamili Hreckiej z https://n69.pl

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.