Sir Alex Ferguson - jak zapisał się w historii piłki nożnej?

19.01.2024 Ciekawostki

Artykuł sponsorowany

Sir Alex Ferguson to jedna z najbardziej cenionych postaci w światowym futbolu. Kojarzony głównie z Manchesterem United, który trenował przez 26 lat, zaprowadził drużynę na sam szczyt światowego futbolu. Dbał nie tylko o szkolenie, ale również stan finansów. Poznaj bliżej postać trenera i menadżera, który był jednym z najwybitniejszych w historii.

Sir Alex Ferguson - jak zapisał się w historii piłki nożnej?

Odbudowa klubu i droga na szczyt

W momencie, gdy Sir Alex Ferguson obejmował Manchester United, to drużyna borykała się z wieloma problemami. Najważniejszym były jednak problemy z osiąganiem spektakularnych wyników. Przyjście nowego szkoleniowca zupełnie odmieniło klimat na Old Trafford. Drużyna bardzo szybko zaczęła podnosić swoją formę i prezentować się coraz lepiej.

 

Przez 26 lat pracy z klubem Alex Ferguson zdobył z drużyną aż 38 trofeów. Najważniejsze to aż 13 wygranych w lidze angielskiej oraz 2 triumfy w Lidze Mistrzów w latach 1999 i 2008. Przewodził drużynie „Czerwonych Diabłów” w 1500 meczach, z których wygrał aż 893, a zaledwie 296 przegrał.

 

Przez lata pracy w klubie szkoleniowiec zbudował bardzo silną pozycję i szacunek wśród zawodników. Dla wielu stał się autorytetem i ojcem. Zdobył również aż 11 wyróżnień dla Najlepszego Trenera w Anglii. Dodatkowo 27 razy był wybierany menadżerem miesiąca w lidze.

 

Więcej na temat Manchesteru United i innych drużyn z ligi angielskiej można znaleźć na: https://www.etoto.pl/.

Świetny zmysł biznesowy

Sir Alex Ferguson zapoczątkował również erę trenerów, którzy nie tylko byli szkoleniowcami, ale również menadżerami drużyn. Nadzorował wszystkie transfery dokonywane przez klub i pomagał w wybieraniu najlepszych zawodników, którzy mieli zasilić szeregi klubu. Przez lata pracy odnalazł wielu wyróżniających się graczy i pomógł w zbudowaniu karier wielu czołowych na świecie zawodników.

 

Na liście udanych transferów z pewnością na wyróżnienie zasługuje Eric Cantona, który został sprowadzony do klubu za jedyne 1,2 miliona funtów.

 

Świetnym wyborem był również Cristiano Ronaldo. Młody zawodnik został pozyskany za 12 milionów funtów. Po latach świetnych występów i pomocy drużynie odszedł do Realu Madryt za kwotę aż 80 milionów funtów.

 

Doskonałym przykładem oszczędności był również bramkarz Peter Schmeichel, który na Old Trafford trafił za jedyne 650 tysięcy funtów. Był natomiast wzmocnieniem bramki na wiele kolejnych lat.

 

Dobre zarządzanie finansami sprawiło, że Sir Alex Ferguson stał się prawdziwą legendą w Manchesterze United i to właśnie za jego czasów klub zbudował swoją potęgę i rozkochał w sobie kibiców z całego świata.

Firma bukmacherska ETOTO Zakłady Bukmacherskie oferuje w Polsce legalne zakłady bukmacherskie. Zezwolenie nr.: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;

Gra u nielegalnych bukmacherów jest niezgodna z prawem i uczestnictwo w takiej grze zagrożone jest wysoką karą finansową. Zakłady bukmacherskie mogą doprowadzić do uzależnienia. 18+
Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakaz wstępu na stronę internetową i udział w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia.

Artykuł sponsorowany

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.