Płytki w całym domu, przekonaj się jakie to wygodne!

20.07.2022 Ciekawostki

Jeszcze do niedawna płytki kładzione były jedynie w miejscach nadmiernie narażonych na działanie wilgoci. Wybór padał zatem na łazienki oraz kuchnie. W domach jednorodzinnych były to także garaże oraz kotłownie. Od pewnego momentu trendy te zaczynają jednak ulegać zmianie. Obecnie, coraz częściej możemy spotkać się z domami oraz mieszkaniami, w których na podłodze znajdziemy wyłącznie płytki. Dlaczego jest to tak wygodne rozwiązanie?

Płytki w całym domu, przekonaj się jakie to wygodne!

Płytki w całym domu - coraz popularniejsze rozwiązanie

W łazienkach oraz kuchniach płytki mają od wielu lat jedno podstawowe zadanie do wykonania. Jest to przede wszystkim zabezpieczenie pomieszczeń przed wodą czy wilgocią. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby poprawić również kwestie wizualne. I właśnie dlatego płytki w całym domu to coraz chętniej wybierane rozwiązanie. Obecnie, płytki możemy kupić w naprawdę atrakcyjnych cenach oraz w różnorodnych kształtach i o rozmaitym wykończeniu. Nie brak płytek imitujących panele, drewno lite, a nawet wykładziny. Tego typu akcesoria to nowoczesne i praktyczne rozwiązanie. Dlaczego?

Płytki w całym domu - zalety rozwiązania

Wyróżniamy kilka podstawowych zalet takiego rozwiązania.

  • Optyczne powiększenie powierzchni. Całkowicie normalnym jest fakt, że płytki znajdują się w kuchni oraz w łazience. Pomieszczenia te najszybciej się brudzą oraz występuje w nich wilgoć. Muszą być one zatem funkcjonalne oraz łatwe w czyszczeniu. Coraz częściej chcemy jednak wyjść na przeciw nowoczesnym rozwiązaniom i zastosować płytki w całym domu. Taki zabieg sprawia, że będziemy mieli wrażenie powiększenia powierzchni naszego mieszkania. Szczególnie popularnym rozwiązaniem są płytki imitujące drewno. Zarówno wielkością, jak i strukturą przypominają one deski. Są łudząco podobne do paneli czy drewna, a jednocześnie dużo bardziej wytrzymałe. W łazienkach warto zastosować mozaikę. Jej ofertę możesz sprawdzić: https://www.ceneo.pl/Plytki/Rodzaj:Mozaika.htm Jednolite podłogi bez progów oraz łączeń w całym mieszkaniu to sukces na optyczne powiększenie przestrzeni.
  • Łatwe utrzymanie czystości. Wybierając płytki w salonie i we wszystkich innych pomieszczeniach, zaoszczędzimy wiele czasu na myciu podłóg. Wystarczy, że całą powierzchnię umyjemy wilgotnym mopem i gotowe. Płytki są bowiem całkowicie odporne na wszelkie zabrudzenia i zachlapania, a w przeciwieństwie do popularnych paneli, nie mają tendencji do puchnięcia pod wpływem wilgoci.
  • Ogrzewanie podłogowe. Decydując się na tego typu rozwiązanie, możemy zastosować ogrzewanie podłogowe w całym mieszkaniu czy domu.
  • Odporność na zniszczenia. Płytki są niezwykle odporne na zniszczenia. Właśnie dlatego bardzo często wybieramy płytki w garażu. Nie wycierają się one tak szybko jak panele, nie wyginają oraz nie wypaczają. Różne rodzaje płytek przeznaczonych do garażu znajdziesz: https://www.ceneo.pl/Plytki/Pomieszczenia:Garaz.htm
  • Przyjemny chłód latem, ciepło zimą. Dodatkowym plusem zastosowania płytek w całym domu lub mieszkaniu jest przyjemny dla stóp chłód podczas upałów. W okresie jesienno-zimowym możemy z kolei zdecydować się na ogrzewanie podłogowe zapewniające ciepło.

Surowe, ale i przytulne rozwiązanie

Wiele osób rezygnuje z położenia płytek w całym domu ze względu na brak przytulności. Nic bardziej mylnego. Płytki dobrane w ciepłych kolorach, imitujące deskę lub drewno sprawią, że nasz dom będzie tak samo przytulny, jak w przypadku paneli. Szczególnie dobrze sprawdzą się w salonie połaczonym z kuchnią, tak by uzyskać płynne połączenie pomieszeń. Płytki przystosowane do salonu możesz sprawdzić tutaj: https://www.ceneo.pl/Plytki/Pomieszczenia:Salon.htm. Oczywiście, jeżeli mówimy o sypialniach lub pokojach dziecięcych warto zastosować tu dodatki w postaci dywanów, aby nasz dzień rozpoczynał się jeszcze lepiej!

Artykuł partnera

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.