Odżywka bez bimatoprostu – czym jest ten składnik i czy należy go unikać?

21.06.2022 Ciekawostki

Artykuł sponsorowany

Wiele odżywek do rzęs zawiera bimatoprost, ale są w sprzedaży również kosmetyki, które nie mają go w swoim składzie. Różnie mówi się na temat tego składnika. Czy wobec tego należy unikać odżywek, które go zawierają? Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest i jakim działaniem się wykazuje.

Odżywka bez bimatoprostu – czym jest ten składnik i czy należy go unikać?

Czym jest bimatoprost?

Bimatoprost to składnik, który jest zawarty w wielu odżywkach wydłużających rzęsy. Ma on wpływ na intensywny wzrost włosów. Jednocześnie przedłuża fazę aktywnego wzrostu. Dzięki niemu właśnie rzęsy są nie tylko grubsze i dłuższe, ale również ciemniejsze. Na odżywkach zawierających ten składnik już wielokrotnie przeprowadzono badania, które udowodniły, że odżywki z bimatoprostem działają skuteczniej, niż kosmetyki, które tego składnika nie zawierają. Należy tylko mieć na uwadze to, że składnik ten może uczulać i podrażniać oczy, jeśli odżywka będzie niewłaściwie używana.

 

Odżywka bez bimatoprostu

Obecnie w sprzedaży dostępne są różne odżywki do rzęs. Niektóre nie zawierają bimatoprostu. Producenci zastępują go biotyną, keratyną czy na przykład żelem solnym. Badania jednak wykazały, że odżywka bez bimatoporostu, nie działa tak skutecznie. Kosmetyk z każdym z wymienionych wcześniej składników działa na porost rzęs, ale zmiany te nie są tak satysfakcjonujące, jak w przypadku odżywek z bimatoprostu.

 

Bezpieczna odżywka z bimatoprostem

Nikt nie powiedział, że trzeba unikać odżywek z bimatoprostem. Składnik ten w odpowiednich proporcjach nie szkodzi, ale przeciwnie, dobrze działa na rzęsy. Odżywka z tym specyficznym składnikiem może więc być bezpieczna. Taki produkt jest bezpieczny dla oczu, bo potwierdziły nawet liczne badania kliniczne. Odżywka, która zawiera bimatoprost w dozwolonej ilości nie wywołuje podrażnień skóry oczu, nie powoduje swędzenia i zaczerwienienia oczu. Taką odżywkę można nawet stosować, gdy nosi się okulary.

Wbrew pozorom odżywki z bimatoprostem cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Satysfakcjonujące efekty stosowania można uzyskać już po 6-8 tygodniach. Na uwagę zasługują przede wszystkim produkty, które zawierają bimatoprost, tripeptyd-1 oraz glikol propylowy. Każdy z tych składników działa w inny sposób. Ten pierwszy wzrost rzęs, drugi nawilża, a trzeci odżywia i uelastycznia rzęsy.

 

Z powyższego wynika, iż bimatoprost jest składnikiem bezpiecznym, o ile jest stosowany w odpowiednich proporcjach. Dzięki niemu odżywka działa na rzęsy tak, jak powinna. Wydłuża rzęsy, pogrubia je, odżywia i zarazem sprawia, że są wyraźnie czarne.

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.