Co to jest materac antyalergiczny?

16.05.2022 Ciekawostki

Artykuł sponsorowany

Alergicy to osoby stanowiące szczególną grupę społeczną, która boryka się z nieprzyjemnymi objawami posiadanej alergii. Szansą na podniesienie jakości życia oraz zminimalizowanie objawów dolegliwości jest stworzenie przestrzeni, która pozbawiona jest uczulających alergenów. Jednym z miejsc w domu, o które należy szczególnie zadbać, jest sypialnia, a pierwszym krokiem powinien być zakup dobrego materaca alergicznego. Czym jest materac antyalergiczny? Co warto o nim wiedzieć?

Co to jest materac antyalergiczny?

Czym jest materac antyalergiczny?

Sen jest jedną z najważniejszych potrzeb człowieka, z uwagi na holistyczny wpływ nocnej regeneracji organizmu na funkcjonowanie organizmu. Czynnikiem, który w dużej mierze wpływa na jakość odpoczynku jest podłoże, czyli prawidłowo dobrany materac. Alergicy, którzy chcą zawalczyć o podniesienie swojej higieny snu, powinni zdecydować się na zakup wysokiej klasy podłoża o właściwościach antyalergicznych. Wysokiej klasy materace w Pabianicach, które wyróżniają się specjalistyczną konstrukcją można znaleźć w ofercie marki Hilding Anders.

Czym jest materac antyalergiczny? To rodzaj podłoża o specjalnej konstrukcji, która zbudowana jest z syntetycznych surowców o silnych właściwościach antyalergicznych, na przykład blatów pianki lateksowej. Struktura podłoża antyalergicznego wyróżnia się otwartokomorową budową, dzięki czemu podłoże zachowuje najlepszą cyrkulacją powietrza. Niezakłócony obieg powietrza zwiększa oddychalność materaca, a tym samym minimalizuje ryzyko rozwoju alergenów, takich jak cząsteczki kurzu czy roztocza. Wkład podłoża antyalergicznego, o którym można więcej przeczytać na: https://sleepinghouse.pl/artykul/czym-jest-materac-antyalergiczny, najczęściej zamknięty jest w zdejmowanym pokrowcu, który umożliwia zachowanie najwyższej higieny i czystości.

 

Jaki materac antyalergiczny wybrać?

Marka Hilding odpowiadając na wysokie wymagania klientów mierzących się z alergią przygotowała szeroką ofertę podłoży o działaniu antyalergicznym. Aby dobrać podłoże do swoich indywidualnych potrzeb, wagi i upodobań, a także zminimalizować objawy alergii w trakcie nocnej regeneracji, warto zdecydować się na:

  • materac lateksowy - to podłoże wykonane z blatów lateksowych o działaniu przeciwbakteryjnym oraz zapobiegającym rozwijaniu się roztoczy. Doskonałym przykładem jest materac Hilding Melody, który dzięki odpowiedniej konstrukcji doskonale absorbuje wilgoć, a także zapewnia najlepszy przepływ powietrza. Dokładne wskazówki umożliwiające zakup odpowiedniego materaca dla alergika można znaleźć na: https://sleepinghouse.pl/content/14-materace-antyalergiczne-jaki-materac-dla-alergika.
  • materac piankowy - to materac dla alergików wykonywany z wysokiej klasy pianki elastycznej, na przykład HR w modelu Hilding Conga, która zapewnia spokojny sen, bez uciążliwych objawów alergii. Blaty z pian posiadają właściwości antyalergiczne, dzięki konstrukcji zwiększającej obieg powietrza między wnętrzem materaca, a ciałem użytkownika. 

  • materac z wkładem kokosowym - materac z wkładką kokosową jest świetnym rozwiązaniem dla alergików, którzy potrzebują twardego podłoża do snu. Wkład z kokosa zapewnia najlepszą termoregulację między ciałem użytkownika a materacem, dzięki czemu nie dochodzi do rozwoju wilgoci we wnętrzu materaca. W ofercie marki Hilding można znaleźć liczne propozycje z wkładem kokosowym, na przykład materac Lambada. 

Alergia jest schorzeniem, z którą zmaga się duża część społeczeństwa. Zakup odpowiedniego materaca o działaniu przeciwalergicznym sprawi, że nocna regeneracja organizmu będzie bardzo efektywna.

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.