Najwiekszy owad

Opublikowany 2012-05-14 12:25:07

berserker30
1190
Na nowozelandzkiej wyspie Little Barrier Island, naukowiec Matt Moffett z Instytutu Smithsona w Waszyngtonie ujawnił środowisku biologicznemu owoc swoich dwudniowych poszukiwań – największego owada świata. Jego odkrycie to gigantyczny owad z rodzaju weta, czyli szarańczaków prostoskrzydłych. Owady weta to gatunki reliktowe (czyli pozostające w niezmienionej formie od niemal 200 milionów lat) i endemiczne (czyli występujące jedynie na Nowej Zelandii). Największy owad świata waży trzy razy tyle co mysz polna, czyli 71 g i mierzy 17,8 cm. Jest wegetarianinem. „Uwielbia marchewki!

Komentarze (1)


Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.