Największy krab świata

Opublikowany 2012-05-13 18:50:38

berserker30
3695
Japoński krab pacyficzny (zwany krabem japońskim lub krabem olbrzymim) jest największym stawonogiem na świecie. Rozpiętość jego odnóży może wynosić nawet 4 metry przy zaledwie 40 centymetrach głowotułowia. Waga w stosunku do rozmiaru jest niewielka. Dojrzały osobnik waży maksymalnie 20 kg.

Komentarze (2)


Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.