Ludzie, których śmierć wstrząsnęła światem 8

Opublikowany 2010-04-14 00:35:58

tymothy
1035
Jan Paweł II Głowa Kościoła; papież Polak; pierwszy po 455 latach następca św. Piotra, który nie pochodził z Włoch. Jego śmierć, która nastąpiła 2 kwietnia 2005 r. wstrząsnęła jednak nie tylko Polakami, nie tylko katolikami, ale całą społecznością międzynarodową. Był doskonałym, szanowanym na całym świecie dyplomatą, któremu przypisuje się znaczący wpływ na upadek komunizmu. Jego pontyfikat podporządkowany był ekumenizmowi. Jan Paweł II potrafił bez trudu wszystkich sobie zjednywać i cieszył się powszechnym szacunkiem polityków na całym świecie bez względu na ich światopogląd. W jego pogrzebie brali udział "najwięksi" tego świata. Jeszcze nigdy wcześniej, w uroczystościach pogrzebowych nie uczestniczyło naraz tylu prezydentów, koronowanych głów czy przywódców innych religii. Wiele krajów ogłosiło po śmierci Jana Pawła II żałobę.

Komentarze (0)


Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.