Grosstraktor 1

Opublikowany 2012-05-20 09:54:55

berserker30
723
Ten ciężki czołg został zaprojektowany przez Ferdynanda Porsche i skonstruowany w zakładach Daimler Benz. Skonstruowano dwa prototypy, pierwszy w 1929 nr. 41, drugi w 1930 nr. 42. W pojazdach zastosowano silnik Daimler M182206 o mocy 300 km. Pojazd przystosowano do pływania. Uzbrojenie składało się z działa 75 mm KwK L/24 i czterech KMów 7,92 mm. Podczas testów wykryto problemy z układem napędowym, ostatecznie pojazdy uległy nowszym konstrukcją.

Komentarze (1)


Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.