Filipiny - realne ukrzyżowanie w Wielki Piątek

Opublikowany 2009-04-09 13:36:21
tomkus000
2450
Na Filipinach obecna jest wciąż tradycja dobrowolnego ukrzyżowania w Wielki Piątek. Dziś ponad 20 osób, w różnych filipińskich wioskach, poddało się ukrzyżowaniu. Do tradycji tej z wielkim dystansem odnosi się Kościół katolicki. W upalny dzień w wiosce Cutud, 80 km na północ od stolicy Filipin Manili, ukrzyżowania zgromadziły tysiące widzów. Gwoździe, którymi przebijane są stopy i dłonie ochotników, są długości ołówka i ceremonia przebiega wśród krzyków bólu.

Komentarze (2)


  • Agnessa
    2010-02-17 20:07:07
    Nie krzyczą :) Nie byłam, ale chciałabym nie tyle to widzieć, ile właśnie zaryzykować, ale jeszcze nie teraz. Natomiast szykuje się dla mnie czas po którym Bogu za parę lat bym tak podziękowała. Skąd wiem, że nie krzyczą ? Wystarczy, jak my, studenci geografii czytać National Geographic i oglądnąć serię Tabu-jest tam film na ten temat. Najlepsze, że dopiero dziś dowiedziałam się, że kobiety w tym biorą udział. Może będę pierwszą Europejką ?
  • Avatar
    2009-05-27 00:15:55
    Bzdura, nikt nie krzyczał. Wręcz przeciwnie, na twarzach wielu z nich nie pojawił się najmniejszy grymas. Ale nie ma to jak soczysty opis, co? Dla motłochu!

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.