Najlepsze filmy stycznia - co się ogląda na początku tego roku

05.02.2020 TechnologiaInternetCiekawostki

Styczeń to czas, w którym w serwisach streamingowych zaczynają pojawiać się najbardziej hitowe produkcje minionego roku. Przegapiłeś film, na który długo czekałeś? A może chcesz wrócić do ulubionych pozycji? Sprawdź najlepsze filmy, które na początku tego roku biją rekordy popularności.

Najlepsze filmy stycznia - co się ogląda na początku tego roku

fotografia: materiał partnera

Co się ogląda na początku tego roku? Największym powodzeniem cieszą się produkcje obyczajowe, dramaty, komedie i kino akcji. Polacy sięgają nie tylko po najbardziej kasowe produkcje z Hollywood, ale także po największe tytuły z "naszego podwórka".

Najlepsze filmy stycznia - "Polityka" - Hitowa produkcja Patryka Vegi to bezkompromisowy portret osób, znajdujących się u szczytu władzy. Film wywołał wiele kontrowersji i nie należy się temu dziwić - każda produkcja, która zrzuca maski i głośno mówi jak jest naprawdę, wzbudza skrajne emocje. Reżyser nie szczędził przytyków pod adresem przedstawicieli partii rządzącej, ale nie tylko. Pstryczka w nos dostali także przedstawiciele innych frakcji i ugrupowań.

"Avengers: Koniec gry" - Postaci z uniwersum Marvela kolejny raz stają do walki o los świata. Thanos, grany przez Josha Brolina, za wszelką cenę chce zrównać wszechświat z ziemią. W następstwie działań anty-bohatera, Iron Man (Robert Downey Jr.) i Nebula (Karen Gillan), znaleźli się na plancie Tytan. Kiedy na swej drodze napotykają Ant-Mana i Kapitana Marvela, podejmują bohaterską walkę ze złem. 

"Diablo. Wyścig o wszystko" - Film akcji w reżyserii Michała Otlowskiego i Daniela Markowicza opowiada historię Kuby, którego siostra zapada na ciężką chorobę. Główny bohater zrobi wszystko, żeby zdobyć pieniądze na jej leczenie. Aby móc sfinansować kosztowną terapię, wkracza do świata szybkich samochodów, pięknych kobiet, ciemnych interesów i wielkich pieniędzy. Czyżby "Szybcy i wściekli" po polsku? Nic bardziej mylnego.

"TOPR. Na każde wezwanie" - Doskonały dokument, opowiadający o pracy ratowników, niosących pomoc amatorom górskich wypraw. TOPR-owcy narażają, a często nawet poświęcają swoje życie, by ratować ludzi, którzy zapomnieli, że w konfrontacji z potęgą gór pozostają bezradni. Premiera filmu odbyła się w 110. rocznicę powołania Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

fotografia: materiał partnera

"Sługi wojny" - Komisarz Samborski (w tę rolę wcielił się Piotr Stramowski) prowadzi sprawę morderstwa profesora Jerzego Abramskiego - szefa firmy zajmującej się transplantologią i specjalisty w dziedzinie przeszczepu szpiku kostnego. Oprócz Sambora, do sprawy zostaje przydzielona Marta Zadara (Maria Kania). Niebawem dochodzi do kolejnego zabójstwa - ginie osoba z bliskiego otoczenia prof. Abramskiego. Śledczy rozpoczynają wyścig z czasem.

"Fighter" - Kolejna polska produkcja z główną rolą Piotra Stramowskiego. Tomek Janicki (Stramowski) jest uznanym zawodnikiem MMA. Wkrótce ma stanąć do walki o mistrzowski pas. Tuż przed pojedynkiem, zapada decyzja o zmianie formuły - Janicki ma zmierzyć się z bokserem Markiem Chmielnickim we freak fightowym pojedynku, mającym niewiele wspólnego z prawdziwym sportem. Wściekły fighter podejmuje kilka złych decyzji, tym samym sprowadzając swoją karierę do parteru.  

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.