Najnowsze audiobooki – sprawdź jakie nowości są najczęściej pobierane lub pozytywnie wyróżniają się na tle innych

26.09.2023 Ciekawostki

Artykuł sponsorowany

W Internecie stale przybywa nowych pozycji z różnych kategorii literatury. Jeśli chcesz poznać te, które są najbardziej popularne, zapraszamy do lektury! Opowiemy o tym, jakie działy najbardziej interesują słuchaczy audiobooków i czego tak naprawdę lubią słuchać Polacy.

Najnowsze audiobooki – sprawdź jakie nowości są najczęściej pobierane lub pozytywnie wyróżniają się na tle innych

Najnowsze audiobooki, które warto znać – top pozycje i nowości w formacie audio

W internetowych zasobach codziennie lądują całe masy nowych książek – w wydaniu audio, bo o nich mowa, podbijają serca wszystkich miłośników książek w wydaniu innym niż papierowe. Jedne tytuły są jednak chętniej pobierane niż inne. Czego w ostatnim czasie szukają Polacy? Jakie kategorie należą do najczęściej pobieranych? Czy są to biografie, poradniki, romanse czy pozycje z kategorii fantastyki? Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ jest to zależne od pory roku, dostępności nowych tytułów, premier kinowych i kilku innych czynników. W miesiącach od września do czerwca, to nie najnowsze audiobooki są na liście najbardziej poszukiwanych. Czego w takim razie poszukują miłośnicy słuchowisk i książek w formacie audio? Na pewno lektur szkolnych. Są to książki czytane niezbyt chętnie, dlatego wiele osób decyduje się na pobranie audiobooka. Co poza lekturami chętnie ściągają słuchacze? Kolejne części bestsellerowych serii. Nie możemy tutaj wskazać jakich konkretnie, ponieważ zmienia się to z miesiąca na miesiąc. Kontynuacje historii, które pokochały rzesze słuchaczy zdecydowanie należą do najchętniej pobieranych. A co z najnowszymi audiobookami? Czy pomiędzy "Mitologią" starożytnych Greków i Rzymian w wydaniu Parandowskiego a kolejną pozycją z serii erotycznych książek Blanki Lipińskiej znajdzie się miejsce na nowości wśród audiobooków? A jeśli tak, to które tytuły wybierane są przez największą liczbę miłośników książek do słuchania? O tym dowiesz się już za chwilę.

Literatura dziecięca online – "Staś Pętelka" i "Pimpa", czyli serie, które bardzo lubią najmłodsi

Niekwestionowanym zwycięzcą w plebiscycie popularności wśród najnowszych książek w formacie audio jest literatura dziecięca. To właśnie książki dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym najczęściej pobierane są na tablety, smartfony, komputery i inne rodzaje czytników. Baśnie Andersena, mimo że do najnowszych nie należą, nadal mieszczą się w dziale najpopularniejszych. Jeśli zaś chodzi o audiobooki najnowsze, to w czołówce znajduje się seria książeczek dla najmłodszych słuchaczy – "Staś Pętelka" i "Jadzia Pętelka" autorstwa Barbary Supeł oraz "Pimpa", której autorką jest Ewa Wodzicka-Dondziłło. "Pimpa" opowiada o przygodach biało-czerwonego pieska i jego przyjaciołach. "Staś Pętelka" natomiast różnych wydarzeniach z życia codziennego przedszkolaka. Przeprowadzka, bezpieczny biwak, wizyta w szpitalu i wiele innych zdarzeń opisanych jest tak, by zaznajomić z nimi najmłodszych słuchaczy.

Kryminały, które podbiły serca Polaków – zagadka, wycieczka, zabójstwo czy samobójstwo

Rozwiązywanie zagadek, seryjne morderstwa, występujące w niecodziennych okolicznościach samobójstwa i inne mroczne tajemnice to tematy, które nasi rodacy po prostu uwielbiają. Do najbardziej poczytnych należą pozycje takie jak: "Furia" autorstwa Michała Larka, "Zmora" Maxa Czornyja oraz "Pięćdziesiąt świeczek" i "Kolumna westchnień" Earla Derra Biggersa. Wymienione audiobooki to nowości, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy w wieku dorosłym.

Thrillery i horrory, które czytają znani lektorzy – najnowsze audiobooki mp3, które warto znać

Wśród thrillerów na liście najnowszych poczytnych audiobooków znajduje się znakomity "Jednorożec" autorstwa Steffena Jacobsena. W wersji audio czytany jest przez znanego lektora – Jacka Rozenka. Głęboki głos aktora wspaniale współgra z wszechobecnym w "Jednorożcu" klimatem grozy. Tytuł należy do najnowszego z cyklu o Michaelu Sanderze i Lene Jensen. Historie prywatnego detektywa Michaela Sandera i komisarz Lene Jensen z wypiekami na twarzy śledzą od lat Polacy w różnym wieku. Do najpopularniejszych, choć nie najnowszych w końcu audiobooków, należą powieści autorstwa Stephena Kinga. Od lat utrzymują się na liście bestsellerów w kategorii horrorów. Z najnowszych wydań audiobooków na tę listę dostała się z kolei część serii książek, których autorem jest Evan Currie. Najnowsza opowieść, w której Sorilla i Zielone Berety z Piątej oraz Lucjańscy Strażnicy kontynuują swoje śledztwo na planecie skolonizowanej przez islamskich separatystów to jeden z najpopularniejszych obecnie tytułów wśród nowych audiobooków.

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.