Ciekawy ogród – rodzaje mebli do ogrodu na sezon 2023

13.02.2023 Ciekawostki

Artykuł sponsorowany

Jeśli posiadasz kawałek własnego ogrodu, niezależnie czy jest to przydomowa działka lub po prostu osiedlowy ogródek ROD, zawsze możesz skorzystać z opcji instalacji mebli ogrodowych na swojej wypoczynkowej powierzchni. W przypadku niektórych konfiguracji istnieje możliwość korzystania z takiego zestawu również na tarasie lub balkonie. Wszystko zależy od wymiarów wybranego kompletu. Na rynku jest wiele modeli i opcji na zakup tanich kompletów wypoczynkowych. Wystarczy tylko wiedzieć czego i gdzie szukać!

Ciekawy ogród – rodzaje mebli do ogrodu na sezon 2023

Grill, krzesła i stoły ogrodowe to niezbędne elementy wyposażenia w ogródku prawdziwego polaka. Weekend majowy, dni wolne od pracy i upragniony urlop na świeżym powietrzu od razu staje się przyjemniejszy, gdy masz do dyspozycji wygodne krzesła, sofę i stolik. Tego typu zestawy będą służyć Ci kilka sezonów, jeśli odpowiednio o nie zadbasz!

Zakupy mebli ogrodowych przez internet

Wiele osób zastanawia się, czy zakupy mebli przez internet są bezpieczne, opłacalne i przede wszystkim możliwe. We współczesnym internecie wiele słyszy się o oszustwach i kradzieżach. Na wszystkie pytania w kwestii zakupu przedmiotów wielkogabarytowych w sieci odpowiadamy – tak jest to możliwe i bezpieczne, o ile wybierzesz wiarygodny sklep online!

 

Zaleca się sprawdzenie opinii o danym sklepie przed złożeniem zamówienia. Wiele interesujących sklepów oferuje klientom darmową dostawę oraz opcję zwrotu. Do dyspozycji internautów są również kupony rabatowe i inne promocje.

Konfiguracje mebli ogrodowych

W sklepach online i marketach można kupić przeróżne zestawy i konfiguracje mebli do ogrodu. Zazwyczaj taki komplet składa się z następujących elementów:

 

  • stołu lub stolika,

  • kilku krzeseł lub foteli,

  • sofy, kanapy lub rogówki.

Rodzaje kompletów wypoczynkowych do ogrodu

W dzisiejszym świecie można godzinami przebierać w kategorii mebli ogrodowych. Producenci takiego wyposażenia dwoją się i troją, by zaspokoić gusta najbardziej wymagających klientów. To dla nich dostępne są zestawy mebli bistro z mozaiką, zestawy rattanowe z poduszkami, zestawy z litego drewna, z palet, polirattanu, aluminium i metalu.

 

Każdy zestaw wykonany jest w innym stylu. Na rynku spotkać można modele retro i vintage, nowoczesne, klasyczne oraz ekskluzywne. Poszczególne zestawy mebli ogrodowych wyróżniają się indywidualnym wzornictwem i kolorystyką. Bardzo często klient może indywidualnie wybrać barwę stelaża i poduszek z osobna.

Inspiracje na lato 2023 – modne meble ogrodowe

W przyszłym sezonie mają królować produkty drewniane i naturalne. Producenci zauważyli, że klienci znacznie rzadziej stawiają na tworzywa sztuczne – rattan i polirattan. Wszelkiego rodzaju meble z litego drewna (nie tylko z palet) cieszą się popularnością klientów w każdym wieku.

 

Ze szczególnym zainteresowaniem spotkały się barowe komplety tarasowe z drewna – wysokie i wąskie krzesła ze stolikiem, które do złudzenia przypominają te montowane w barach i dyskotekach. Ich stylistyka i charakter ma nawiązywać do aktywniejszych wypoczynków, często też na stojąco i w rytmie muzyki.

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.