Projekty domów - na to koniecznie zwróć uwagę

02.11.2021 Ciekawostki

Artykuł sponsorowany

Jesteś na etapie życia, kiedy zacząłeś marzyć o własnym domu, gdzie będziesz spędzać czas z najbliższymi? Oznacza to, że przeglądasz projekty domów, szukając tego, który będzie idealny. Koniecznie zwróć uwagę na tych kilka aspektów. 

Projekty domów - na to koniecznie zwróć uwagę

Gotowe projekty domów czy stworzony specjalnie dla Ciebie?

Każdy chce, aby projekt domu, w którym będzie mieszkać, był unikalny i jedyny w swoim rodzaju. W tym celu wiele osób chętnie wybiera się do architekta, który ma przygotować indywidualny projekt domu. Jednak projekty domów jednorodzinnych, stworzone od zera pod klienta są niezwykle drogie i już na początku musisz wyłożyć sporą sumę na dom, którego jeszcze fizycznie nie ma i który będzie pochłaniał mnóstwo kosztów. 

Dlatego warto zastanowić się, czy gotowy projekt domu nie będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Szczególnie projekty domów parterowych są tańsze niż te stworzone specjalnie dla Ciebie, jednocześnie zachowując unikalność. Po wyborze projektu, możesz skontaktować się z architektem, który w pewien sposób dopasuje już gotowy projekt pod Twoje potrzeby. Jest to dużo tańsza opcja. Projekty domów na Extradom.pl są nie tylko ciekawe pod względem zaplanowania powierzchni, ale również jest jasno określone, czy dany projekt domu jednorodzinnego wymaga dużych nakładów finansowych na budowę domu, czy może dużo mniejszych. W ten sposób już na początku masz szansę oszacować jak dużo pieniędzy będziesz potrzebować.

Projekty domów piętrowych i parterowych

W pracy z gotowym projektem domu piętrowego warto zwrócić uwagę na piętro. Czy jest to dom z poddaszem użytkowym, czy może pełnym piętrem? Różnica jest w budowie domu. Ten z poddaszem użytkowym będzie odrobinę niższy, przez co jego dach na piętrze obniży skosy. Niewprawione oko nie rozczyta tego z samych projektów domów, dlatego warto spytać o to architekta. W ten sposób unikniesz przykrej niespodzianki, jeżeli planujesz w pokoju dziecka na piętrze postawić łóżko piętrowe. 

Z kolei w budynkach parterowych warto zwrócić uwagę na powierzchnię, jaką zajmuje dom. W tym przypadku bardzo istotne jest rozłożenie pomieszczeń w taki sposób, aby budynek nie wydawał się dużo większy na zewnątrz niż jest w rzeczywistości. Przez niewłaściwe ułożenie pokoi możesz stracić wiele miejsca na przejścia, przedpokoje oraz drzwi ułożone w niewłaściwym miejscu. Dobrze wykonane projekty domów parterowych są odpowiednio przemyślane i rozłożone w taki sposób, aby wszystkie pomieszczenia płynnie w siebie przechodziły. Można to rozczytać z projektu domu, który dostaniesz od architekta. 

Odpowiednie proporcje mebli 

Plany domów często wydają się dużo większe niż okazują się w rzeczywistości. Wynika to z zastosowania niewłaściwych proporcji mebli. W naszej pracowni nie stosujemy tej praktyki. Jednak szukając projektu domu zwróć uwagę na skalę, jaka jest podana, a następnie na wymiary mebli na projekcie. Czy na pewno zgadzają się z rzeczywistymi wymiarami, jakie posiada łóżko, kanapa lub szafa? Odpowiednio wyskalowane projekty domów pozwolą Ci uniknąć rozczarowania podczas urządzania nowego gniazdka, gdy okaże się, że nie wszystkie meble pasują tam, gdzie były zaplanowane wstępnie.

Wybór projektu domu decyduje o wszystkich kolejnych wydatkach oraz krokach, jakie wykonasz. Jeżeli wybrany plan jest odpowiednio dostosowany do Twoich potrzeb oraz Twojego budżetu, możesz być spokojny o kolejne etapy budowy. Dlatego warto zaufać doświadczonym architektom oraz wybrać gotowy projekt domu, który następnie możesz dopasować do własnych potrzeb. ogromny wybór projektów pozwoli Ci zachować oryginalny i niepowtarzalny wygląd domu bez konieczności wydania dużej dumy pieniędzy na indywidualny projekt.

 

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.