yayo
12067
Husaria - Silna formacja wojskowa wyróżniająca się charakterystycznymi orlimi, lub sokolimi piórami, Szum piór płoszył konie przeciwnika, a czasem i ludzi.
Tagi: #polska #husaria #rycerze

Komentarze (3)


 • husarz
  2011-03-25 15:05:49
  ,,husaria wygrywała dzięki długiej broni drzewcowej szybkim koniom i taktyce to wszystko dawało sile prawie nie do pokonania. to wie prawie każdy. Jednak nikt nie wie po co były potrzebne im te piękne zakrzywione nad głowę skrzydła. Niektórzy uważają że były zakładane tylko na parady i wszelkiego rodzaju pokazy. Inni zaś uważają, że skrzydła husarskie miały odstraszać konie przeciwników poprzez wydawany przez nie szum i ich wygląd. Konie naszej jazdy były to konie specjalnej rasy hodowane od małego aby mogli dosiadać je jeźćcy. Ja osobiście uważam że to drugie jest prawdą. Na każdym obrazie z tamtych czasów który przedstawiał nasze wojska w czasie bitwy husarze mieli na sobie pełne uzbrojenie wraz ze skrzydłami.Skrzydła same nie były robione tylko z piór orlich ale także kogucich i kurzych.
 • ant newbie
  2009-11-10 19:12:39
  husaria wygrywala dzieki dlugiej broni drzewcowej szybkim koniom i takctyce to wszystko dawalo sile prawie nie do pokonania
 • karolcia11b
  2009-10-23 19:28:13
  ooo... karolcia