Poleć znajomemu:

papuga kozia inaczej modrolotka czerwonoczelna to wlasnie moj ptasior,Papuga Kozia (Cyanoramaphus auricepis)
Rodzina: Papugi (Pisttacidae)
 Papuga kozia jest nazywana również modrolotką lub papugą czerwonoczelną. Pochodzi z Nowej Zelandii. Charakteryzuje się dużą opiekuńczością, bardzo dobrze wysiaduje jaja - wykorzystywane jest to w celu podkładania jaj od papug, które mają problemy z odchowem młodych. Papuga kozia jest łatwa w oswajaniu, szybko uczy się naśladować dźwięki, a nawet pojedyncze słowa.
Utrzymanie...
Papuga kozia jest ruchliwym stworzeniem, lubi grzebać w piasku na dnie klatki i wyjadać wcześniej nie zjedzone nasiona. Ze względu iż przebywa dużo na dnie klatki klatka powinna mieć wymiary: długość: 80cm, wysokość: 50cm (optimum). W klatce musi być czysto, aby zapobiec chorobom. Żerdzie w klatce powinny być grubości kciuka, najlepiej świerze gałęzie drzew. Papugi kozie mogą być trzymane zarówno pojedynczo jak i stadami.
Środowisko naturalne...
Pochodzenie: Nowa Zelandia. W naturze gnazduje w dziuplach drzew. W ostatnich latach wszystkie rodzaje Cyanoramphus zostały zdziesiątkowane przez farmerów, tak, że obecnie dwa z nich całkowicie wymarły.
Pokarm...
Pokarm podobnie jak inne papugi: nasiona słonecznika, kanar, nasiona konopi, owies, zielenina, marchew, jabłko. Pokarm chętnie wygrzebują z dna woliery lub klatki.
Rozmnażanie...
Papuga kozia jest gatunkiem bardzo płodnym. Dobra para potrafi wydać w jednym lęgu nawet 9 młodych. Do gniazdowania papugom kozim potrzebna jest budka o wysokości 35-40cm i podstawie 20x20. Otwór wejściowy nie powinien być mniejszy niż 8-9 cm. Samica składa od 4 do nawet 9 białych jaj. Okres wysiadywania to 19-21 dni. Młode przebywają około 5 tygodni w budce lęgowej. Młodych karmi samica, samiec przynosi pokarm samicy do gniazda. Po opuszczeniu gniazda młode papugi karmione są przez rodziców przez okres około 3 tygodni. Po tym czasie młode należy oddzielić. Papugi kozy osiągają dojrzałość płciową po około 10 miesięcach.

papuga kozia.koza

patrz.pl/zdjecia/papuga-kozia-koza

papuga kozia inaczej modrolotka czerwonoczelna to wlasnie moj ptasior,Papuga Kozia (Cyanoramaphus auricepis) Rodzina: Papugi (Pisttacidae) Papuga kozia jest nazywana również modrolotką lub papugą czerwonoczelną. Pochodzi z Nowej Zelandii. Charakteryzuje się dużą opiekuńczością, bardzo dobrze wysiaduje jaja - wykorzystywane jest to w celu podkładania jaj od papug, które mają problemy z odchowem młodych. Papuga kozia jest łatwa w oswajaniu, szybko uczy się naśladować dźwięki, a nawet pojedyncze słowa. Utrzymanie... Papuga kozia jest ruchliwym stworzeniem, lubi grzebać w piasku na dnie klatki i wyjadać wcześniej nie zjedzone nasiona. Ze względu iż przebywa dużo na dnie klatki klatka powinna mieć wymiary: długość: 80cm, wysokość: 50cm (optimum). W klatce musi być czysto, aby zapobiec chorobom. Żerdzie w klatce powinny być grubości kciuka, najlepiej świerze gałęzie drzew. Papugi kozie mogą być trzymane zarówno pojedynczo jak i stadami. Środowisko naturalne... Pochodzenie: Nowa Zelandia. W naturze gnazduje w dziuplach drzew. W ostatnich latach wszystkie rodzaje Cyanoramphus zostały zdziesiątkowane przez farmerów, tak, że obecnie dwa z nich całkowicie wymarły. Pokarm... Pokarm podobnie jak inne papugi: nasiona słonecznika, kanar, nasiona konopi, owies, zielenina, marchew, jabłko. Pokarm chętnie wygrzebują z dna woliery lub klatki. Rozmnażanie... Papuga kozia jest gatunkiem bardzo płodnym. Dobra para potrafi wydać w jednym lęgu nawet 9 młodych. Do gniazdowania papugom kozim potrzebna jest budka o wysokości 35-40cm i podstawie 20x20. Otwór wejściowy nie powinien być mniejszy niż 8-9 cm. Samica składa od 4 do nawet 9 białych jaj. Okres wysiadywania to 19-21 dni. Młode przebywają około 5 tygodni w budce lęgowej. Młodych karmi samica, samiec przynosi pokarm samicy do gniazda. Po opuszczeniu gniazda młode papugi karmione są przez rodziców przez okres około 3 tygodni. Po tym czasie młode należy oddzielić. Papugi kozy osiągają dojrzałość płciową po około 10 miesięcach.

Od:
Dodatkowy komentarz:
E-mail:
E-mail:
E-mail:
E-mail:
E-mail:
Przepisz kod z obrazka:
Podoba Ci się ten plik?
Zamieść link do niego na swojej stronie/blogu/forum aby pokazać go znajomym!
1. Link do pliku (tekstowy):
Na stronę/bloga:
Na forum:
Możesz również wrzucić link do strony głównej Patrz.pl, aby pomóc promować naszą stronę
2. Userbar na fora dyskusyjne:
3. Mały button:
Filmiki Fotki
Na stronę/bloga:
Na forum:
4. Średni button:
Filmiki Fotki
Na stronę/bloga:
Na forum:
5. Banner:
Filmiki Fotki
Na stronę/bloga:
Na forum:
Społeczność
Patrz.pl
Reklama
O serwisie
Nasza załoga
Kontakt
Regulamin
Grupa Pino
Reklama
O Pino
Polecane strony
Teksty
Tagi
Gry online
Komentarze
© Patrz.pl 2005-2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone - filmy, zdjęcia, mp3, filmiki