Rakieta 1:0 Czołg

Opublikowany 2012-02-25 17:34:59

juleczka28
2029
Fajnie pokazane zniszczenie czołgu.

Komentarze (3)


  • werewolf836
    2012-02-28 21:53:22
    ZNALAZLEM WIEC POCZYTAJ!Czołgi rozwijają się przez cały czas, pancerze robią się coraz grubsze a kaliber armat praktycznie nie zmienił się, a mimo to dzisiejsze uzbrojenie radzi sobie z pancerzem którego skuteczność równa się 750 mm pionowej stalowej płyty i więcej. Jak to się dzieje, że uzbrojenie czołgów potrafi przebić tak skuteczny pancerz. Co zrobić by sprostać takim wymaganiom: Zwiększenie siły przebicia pancerza można osiągnąć po przez zwiększenie szybkości wylotowej pocisku albo zwiększenie kalibru działa, co było zasada podczas II WŚ i w pierwszych latach powojennych. Jednak po wielu analizach skupiono się na doskonaleniu samych dział i stosowanej amunicji.Obecnie podstawowym kalibrem armat czołgowych jest 120-125 mm oraz trzy główne typy pocisków ppanc. rdzeniowe Sabot Pociski te są wykonane z materiału o dużej gęstości i pierwsze pociski wykonane podczas II WŚ zrobiono z dostępnego najtwardszego metalu, jakim był wolfram jego gęstość to 19,3 grama na centymetr sześcienny [stali 7,85] a temp. topnienia to 3410 stopni C obecnie wykorzystuje się zubożony uran [DU -depleted uranium].Możliwość przebicia panc. to 2-3 kalibrów lufy. By osiągnąć maksymalny efekt termiczny
  • werewolf836
    2012-02-28 21:47:59
    Nic dziwnego ,pocisk HEAT ,High Explosive Anti Tank,poczytasz i interesujesz sie militariami to zrozumiesz.
  • Gerard
    2012-02-27 14:32:55
    Hmm czegoś tu nie kumam.... rakieta nie uderza w czołg, tylko przelatuje nad nim i w tym momencie następuje eksplozja i czołg zostaje zniszczony.. dziwne.

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.